Authors

This post is also available in: Turkish

The copyright of the articles belong to the authors, and the opinions expressed in their article are the author’s own and do not necessarily reflect the the view of Kadın Yazılımcı.

 • Armağan Ersöz

  Armağan Ersöz

  Posts Twitter

  Genelde web uygulamaları geliştiren özgür yazılım destekçisi bir yazılımcı. Java, Spring ve JSF en sevdiği oyuncaklar. Biraz DBA'liğe meraklı. Kadıköylü. Şu an Avustralya'da yaşıyor.
 • Avatar

  Aybüke Özdemir

  Posts

  Çanakkale 18 Mart Üniversitesi 3.sınıf öğrencisi. Özgür yazılımcı, baterist, amatör telsizci.
 • Avatar

  Bilge Aslan

  Posts Twitter Google+

  Yazılım Geliştirici ve Amatör Astronom
 • Canan Gümrükçüoğlu

  Canan Gümrükçüoğlu

  Posts Twitter

  KTÜ İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri mezunuyum. C# ile başlayan yazılım serüvenimde cebimde artık Java da var. Şimdilerin çaylak scrum master'ı olmaya çalışıyorum bir yandan da. Yeni teknolojileri ve teknoloji etkinliklerini takip etmeyi seviyorum. Ailem ve yazılım olmadan geçmez bu hayat diyorum...
 • Ebru Aksoylu

  Ebru Aksoylu

  Posts Facebook

  Bilgisayar bilimleri tutkunu ve malulen emekli voleybol oyuncusu. Sektörde Full Stack Developer ve Takım Liderliği gibi görevlerde bulundu. Şuan bir banka iştirakinde uyg. geliştirme müdür yardımcısı olarak çalışıyor.
 • Avatar

  Eda Çatamak

  Posts Twitter

  Yalova Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği 2. sınıf öğrencisi. Şu anda Krakow AGH Bilim ve Teknoloji Üniversitesinde dönemi okumakta. Her şeye inat iyi bir bilgisayar mühendisi olmaya çabalayan; gülümserken kod yazmayı, kod yazarken müzik dinlemeyi, müzik dinlerken düşünmeyi seven; "Bilmediğimiz her şeyi öğrenelim hadi" modunda kadın yazılımcı adayı :)
 • Avatar

  Ege Orhan

  Posts

  2017 yılında hayallerimin bölümü olan Anadolu Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi bölümünden mezun oldum. Özel bir şirkette geliştirici olarak çalışmaktayım. Sevginin gücüne ve bilginin özgürlüğüne inanıyorum.
 • Avatar

  Elif T. Kuş

  Posts Twitter Google+

  Temelde web uygulamaları ve mobil uygulamalar ile uğraştım. Python, Java, C#, Objective C, Android ve iOs ile kod yazdım ve hala yazıyorum. Lisansımda Kimya Mühendisliği okudum. Sonradan öğrenenlerdenim. Kendi şirketim üstünden proje bazlı çalışıyorum ve IT danışmanlığı yapıyorum.
 • Avatar

  Esra Altıntaş

  Posts Twitter Facebook

  Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi bilgisayar mühendisliği son sınıf öğrencisi. Özgür yazılımcı. Yemek de yapar türkü de söyler kod da yazar.
 • Avatar

  Ezgi Erdem

  Posts Twitter Google+

  Matematik-bilgisayar bölümünden taze mezun. Bir kodlama geçmişi var fakat tasarım yapmayı, topluluk yönetmeyi ve iş geliştirmeyi tercih ediyor. 3 girişimi var üçü de başarısızlık hikayesi oldu, deneyim edinmeye bayılıyor. Yazı yazmayı, yeni yerler ve insanlar keşfetmeyi seviyor. Öğrenmeye ve öğretmeye aşık.
 • Avatar

  Gülçin Yıldırım

  Posts Twitter Facebook Google+

  Yıldız Matematik Mühendisliği bölümünde okudu, algoritmalar ve veri tabanları ile orada tanıştı. PostgreSQL ile karşılaşana dek birçok veri tabanı ile çalıştı ama artık pek tercih etmiyor. Açık kaynak kod ve özgür yazılım seven bir DBA. Çok az şey biliyor ve çok şey öğrenmek istiyor, şu an 2ndQuadrant'ta çalışıyor.
 • Avatar

  Gülistan Boylu

  Posts

  Bilgisayar mühendisliği mezunu, yüksek lisans öğrencisi , 2 yıllık blog yazarı, yemek yapma delisi, çocuk hastası, ortağı ile kendi işinin amelesi.
 • Avatar

  Hilal S. Yıldız

  Posts Twitter Google+

  Lisede bilgisayar, lisansta ise Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi bölümü mezunuyum. Şimdilerde Anadolu Üniversitesi'nde Uzaktan Eğitim alanında yüksek lisans yapıyorum. Özel olarak mobil teknolojiler ve öğrenme yönetim sistemleriyle ilgileniyorum. Şu aralar çalışmıyor; araştırıyor araştırıyorum.
 • Kader Sucuk

  Kader Sucuk

  Posts Twitter

  Uzun yıllardır web teknolojileri ile ilgileniyorum. Kadın Yazılımcı topluluğu kurucularındanım. Daha önce pek çok etkinlikte Ruby on Rails atölyeleri düzenledim. Django Girls etkinliklerinde mentörlük yaptım, organizasyonlarda yer aldım. Bildiklerimi paylaşmayı ve öğrenmeyi seviyorum. Kadınların bilişim sektöründe daha görünür olmasını önemsiyorum.
 • Meryem Alay

  Meryem Alay

  Posts Twitter

  İstanbul Bilgi Üniversitesi Bilgisayar Bilimi mezunuyum. Uzun zamandır yazılım geliştiriciliği yapıyorum. Özgür yazılımın gönülden destekçisiyim. Bildiklerimi başkalarıyla paylaşmaktan, ekip çalışmasından ve problem çözmekten çok hoşlanıyorum.
 • Avatar

  Neslihan Şirin Saygılı

  Posts

  İTÜ Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezunum, şimdi doktora öğrencisiyim. Temel olarak ilgilendiğim alanlar bilgi edinilmesi (information retrieval), verinin işlenmesi (metin sınıflandırma, yazar tespiti) ve bu verinin bilgiye dönüştürülmesidir. Python, Java, PHP, Ubuntu, HTTP yığını, Linux-Apache-MySQL üçlüsü gündelik olarak kullandığım araçlardır. Prisync'in kurucu yazılımcılarından biriyim.
 • Avatar

  Nesrin Kalender

  Posts Twitter

  Web alanına front-end developer olarak katıldı. Kocaeli Üniversitesi'nde Bilgisayar Programclığı okuyor. Şuan Rafineri bünyesinde çalışıyor. HTML5, CSS3, JQuery ve CSS'te SASS'ı severek kullanıyor.
 • Avatar

  Seher Y

  Posts

  Özgür yazılımcı, öğrenmeyi, okumayı, araştırmayı , yazmayı ve kadın yazılımcılara destek olmayı sever.
 • Setenay Ceren Avci

  Setenay Ceren Avci

  Posts Twitter

  Öğrenme meraklısı, yeni mezun Bilgisayar Mühendisi.
 • Sinem Karamanoğlu

  Sinem Karamanoğlu

  Posts Google+

  Eskişehir Anadolu Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği son sınıf öğrencisi, web uygulamaları geliştirmeyi ,yaşadığı anın değerini bilmeyi, araştırmayı ve paylaşmayı sever. Film de izler, spor da yapar, kod da yazar.
 • Sümeyye Görgülü

  Sümeyye Görgülü

  Posts Twitter

  Çanakkale On Sekiz Mart Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Etiya'da Uzman Yazılım Yardımcısı olarak çalışıyor.Yazmayı,paylaşmayı seviyor.
 • Tuğba Cevizci

  Tuğba Cevizci

  Posts Twitter Facebook

  Sakarya Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliğinden 2015 yılında mezun oldum. Sakarya Üniversitesi için Saü Özgür Yazılım Topluluğu kurucu başkanı olarak 2 sene çalışmalar yaptım.
 • Tuğba Üstündağ

  Tuğba Üstündağ

  Posts Twitter Facebook

  Bahçeşehir Üniversitesi Bilgisayar Tekn. ve Programlama bölümü mezunuyum. Yaklaşık 3,5 yıl Php programlama diliyle Web yazılımları geliştirdim. Android yazılımına yeni başlayan insanlara yardımcı olmak amacıyla oluşturduğum blogumda ve Geleceğiyazanlar Turkcell mobil platformunda makaleler yazmaktayım. Ayrıca Geleceğiyazanlar Turkcell mobil platformunda yardıma ihtiyacı olanların sorularına cevap vererek, yazılım sektöründe çalışanlara, kendilerini geliştirme konusunda katkı sağlamaktayım. Uzun zamandırda Android ile ilgili Push Notification,Broadcast Receivers,Restful Webservis, Database islemleri, Servis programlama,Widget gibi konuları içeren uygulamalar yapıyorum.
 • Yasemin Gürcan

  Yasemin Gürcan

  Posts

  Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği 3. sınıf öğrencisiyim. Markafoni'de IT stajyeri olarak çalışıyorum.PostgreSQL, Linux konularına yoğunlaştım. Teknik yazılar yazarak Kadın Yazılımcı'nın yaygınlaşmasına çalışıyorum.
 • Yesim Tuba Başaran

  Yesim Tuba Başaran

  Posts

  Matematiği çok seviyordu ve sosyal bilimlerden haberi yoktu. O nedenle 1996 yılında ODTÜ Endüstri Mühendisliği'nden mezun oldu. Yazılımla ilgili derslere bayılmıştı, mezuniyetten sonra kendini sektörde buldu. Özyeğin Üniversitesi'nde Yazılım Müdürü olarak çalışıyor. İkinci bir hayat verilseydi sosyoloji, siyaset bilimi, sinema ve istatistik okurdu. Ama olsun, şu anki hayatı the next best thing.
 • Zinnur Yeşilyurt

  Zinnur Yeşilyurt

  Posts Twitter

  Hayalindeki mesleği ve işi icra etmekte olan, mutlu ve huysuz bir penguen. Güvenlik hakkındaki her şeyi tutkuyla öğrenmek istiyor. Şu an Junior Security Consultant olarak Symturk'de çalışıyor.