3. Django Girls İstanbul Atölyesi

Meryem Alay —  21 Nisan 2016 — Yorum bırakın

djangoGirlsIst

Duyduk duymadık demeyin, 7 Mayıs Cumartesi günü 3. Django Girls İstanbul etkinliğini yapıyoruz. Dünyanın her yerinde olan bu muhteşem organizasyonun bir parçası olmak istemez misin? İster katılımcı ol, ister mentör, istersen gel maydanoz ol! Ne olursan ol gel mottomuzla yepyeni bir Django Girls etkinliği için kolları sıvadık.

Django Girls nedir?

Django Girls; kadınları programlamaya teşvik etmek için tamamen gönüllüler tarafından yürütülen, dünya çapında, bir günlük yazılım atölyesidir. Türkiye’de ilk defa kadinyazilimci.com, Garaj ve bir gurup gönüllü ile birlikte geçtiğimiz Aralık ayında İstanbul’da gerçekleştirdik. Mart ayında ikinci Django Girls İstanbul etkinliği ve son olarak Nisan ayında Django Girls Eskişehir’i gerçekleştirdik. Gerçekleştirdiğimiz etkinliklerimizden sonra çok güzel geri bildirimler aldık, bir çok katılımcımızla bağımız devam ediyor. Aralarından, kendi projelerini yapanlardan tutun da, Django Girls etkinliğinde mentör olanlara, hatta ve hatta kendi şehrinde organizasyon yapanlar bile oldu.

Etkinlikte ne mi yapıyoruz?

Bir kere bütün gün oturup çatır çatır kod yazıyoruz. Yiyoruz, içiyoruz, gülüp eğleniyoruz ara sıra isyan ediyoruz ama asla pes etmiyoruz. ‘O Django Girls turuncusunu görmeden pes eden bizden değildir’ deyip ve yolumuza devam ediyoruz. Günün sonunda bir çok katılımcının hayal dahi edemediği canlı ortamda kişisel blogumuzu oluşturmuş oluyoruz.

Bu sefer sponsorumuz SoftTech; farklı lokasyonlarda müşterilerine hizmet veren, farklı iş alanlarına yönelik alan bilgisi ve teknolojik yetkinliğe sahip profesyonel kadrosu ile Türkiye’nin en büyük yazılım firmaları arasında olan bir firma.

Kadınlara programlamanın sanıldığı kadar zor olmadığını, yazılımcılığın bir erkek mesleği olmadığını ve bütün gün oturup kod yazmanın ne demek olduğunu göstermeye kararlıyız!

Daha ayrıntılı bilgi için websitesini ziyaret edebilirsiniz ve bize istanbul@djangogirls.org adresinden ulaşabilirsiniz.

Facebook: https://www.facebook.com/djangogirlsistanbul

Twitter: https://twitter.com/djangogirlsIst

Meryem Alay

Posts Twitter

İstanbul Bilgi Üniversitesi Bilgisayar Bilimi mezunuyum. Uzun zamandır yazılım geliştiriciliği yapıyorum. Bildiklerimi başkalarıyla paylaşmaktan, ekip çalışmasından ve problem çözmekten çok hoşlanıyorum.

No Comments

Be the first to start the conversation.

Yorum yapmak için