CraftSummit 2015

Gülistan Boylu —  29 Mayıs 2015 — Yorum bırakın

Türkiye’de ilk defa gerçekleştirilecek olan Software Craftsmanship yani Yazılım Ustalığı konferansı bu Cumartesi  09:00-17:00 saatleri arasında olacak. 300 katılımcı ile Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş kampüsündeki etkinliğin organizasyonu ACM tarafından yapılıyor.

İyi yazılım yalnızca iyi yazılımcılar tarafından geliştirilebilir” diyerek; etkinlikte yazılımın sadece kullanılan araç ve metodlardan ibaret olmadığı, yazılım geliştirmenin bir kültür olduğu anlatılacak.

Gerçek hayattan örnekler ile daha iyi kodlamanın neden ve nasıl olması gerektiği, yazılımcının takip etmesi gereken tasarım ilkeleri ve yazılım için gerekli ekibin nasıl daha iyi yetiştirilebileceği gibi konulardan bahsedilecek etkinlikte dünyaca ünlü Yazılım Ustaları konuşmacı olarak yer alacak.

Kadın Yazılımcı olarak organizasyon ekibinin bize sağladığı 6 kişilik kontenjanla biz de orada olacağız, bu incelikleri için de ayrıca teşekkür ederiz 🙂

Gerçek bir yazılım ustası olmanın yollarını öğrenmek, becerileriniz nasıl güçlendireceğinizi görmek ve en önemlisi yazılım ustalarına soru sormak, sohbet etmek isteyenler için harika bir etkinlik olacak!

Konuşmacılar ve program detayı hakkında bilgi almak için : http://www.craftsummit.org/

 

 

Gülistan Boylu

Posts

Bilgisayar mühendisliği mezunu, yüksek lisans öğrencisi , 2 yıllık blog yazarı, yemek yapma delisi, çocuk hastası, ortağı ile kendi işinin amelesi.

No Comments

Be the first to start the conversation.

Yorum yapmak için