Sezonu Android Atölyesi ile açıyoruz!

Gülçin Yıldırım Jelínek —  12 Eylül 2014 — 2 Comments

Merhabalar,

20 Eylül’de İstanbul Hackerspace‘te Android Atölyesi düzenliyoruz. Eğitim Vildan Ilki arkadaşımız tarafından verilecek olup kadın/erkek tüm katılımcılara açıktır.

Android_kadinyazilimci (2)

Okulların kapanması ve yaz tatilinin araya girmesiyle etkinliklere ara vermiştik. Kendi içimizde çalışmalara devam ederken Eylül ayının gelmesi ile birlikte bir görüşüp konuşalım, bu arada da küçük bir atölye düzenleyelim istedik ve bu fikir ortaya çıktı.

Başlangıç seviyesinde Java biliyor olmanız, eğitimin akışı için olumlu olacaktır. Katılımcıların bilgisayarları ile gelmesi gerekmektedir.

Atölye için kapasite sınırı olduğundan, aşağıdaki etkinlik linkinden kayıt yaptırmanız önemle rica olunur:

Kadın Yazılımcı Android Atölyesi Eventbrite Bileti

Etkinlik için gerekli kurulumları etkinlik başlamadan önce bitirmiş olmanızı bekliyor olacağız. Aşağıdaki belgeden yararlanarak gerekli kurulumları yapabilirsiniz.

Android Ortam Kurulumu Belgesi

Kurulum ile ilgili sıkıntı yaşarsanız bizden destek alabilirsiniz. Etkinlik günü halen kurulumu tamamlayamadıysanız 2 saat önce atölyenin yapılacağı Hackerspace’te olup görevli arkadaşlarımızdan destek alabilirsiniz.

Eğitim boyunca Kadın Yazılımcı yazarları ve üyeleri olarak orada olacağız. Bizimle tanışmak, projelerimiz hakkında konuşmak, bize katılmak, eleştiri ve önerilerinizi paylaşmak isterseniz sizleri de bekleriz.

Eğitimi düzenlemek için gönüllü olan arkadaşımız Vildan Ilki‘ye, bize atölyeyi gerçekleştirmek için yer açan İstanbul Hackerspace‘teki arkadaşlarımıza ve Kadın Yazılımcı’ya özel logo tasarlayan tasarımcı arkadaşımız Kıvılcım Kökbil‘e destekleri için teşekkür ederiz.

Hatırlatma: Etkinliğe geldiğinizde veya online olarak İstanbul Hackerspace’e bağış yapabilirseniz çok iyi olacaktır. Bu bağışlar mekanın giderleri için harcanmaktadır.

Fikir ve önerilerinizi bekliyoruz.

Etkinlikte görüşebilmek dileğiyle.

Gülçin Yıldırım Jelínek

Posts Twitter

Gülçin annelik için verdiği araya Thales şirketinde Devops ve Otomasyon Mühendisi olarak iş bulup bir son verdi. Son 10 yıldır PostgreSQL, yazılım otomasyonu ve bulut mimarileri üzerine çalışıyor. Tallinn Teknik Üniversitesi'nde Bilgisayar ve Sistem Mühendisliği üzerine yüksek lisans yaptı ve Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği lisans mezunu. PostgreSQL Europe yönetim kurulunda bulundu ve hala toplulukta konuşmalar yaparak ve konferanslar organize ederek aktif olarak çalışmakta. Şu an Prag'da yaşıyor ve Prague PostgreSQL Meetup'ı organize ediyor. Kadın Yazılımcı kurucu üyelerinden biri olmaktan gurur duyuyor.

2 responses to Sezonu Android Atölyesi ile açıyoruz!

  1. Kış aylarının en güzel tarafı programlama etkinlikleri 🙂 %100 destekliyoruz ,devamını bekliyoruz.

    • Gülçin Yıldırım 15 Eylül 2014 at 10:07

      Kesinlikle öyle İbrahim 🙂 Desteklerinizi ve fikirlerinizi bekliyoruz 🙂 Sevgiler.

Yorum yapmak için