Geleceğin Kadın Yazılımcıları!

Nesrin Kalender —  9 Nisan 2014 — 2 Comments

Merhabalar, geçtiğimiz günlerde Üsküdar İMKB Kız Teknik ve Meslek Lisesi‘nde sektörü tanıtan bir sunum yaptım.

Sunum için fazla hassas davranmaya özen gösterdim. Çünkü aynı bölümden aynı okuldan mezundum ben de ve konuşacağım kitle öğrendiklerini nerede kullanacağını tam olarak kavrayamamış bir kitle idi. Hatta konuşmanın bir bölümünün bu yönde olması hakkında mail almıştım.

Web programcılığı bölümü öğrencileri ile ‘Front End Developer’ ve ‘Back End Developer’ kavramlarını konuştuk. Hepsi öğrenmeye çok hevesli bir şey yapmaya hevesli fakat onları harekete geçirecek ufak bir kıvılcım gerekiyor.

Özellikle Kadın Yazılımcı oluşumu dikkatlerini çekti hepsi ilgiyle dinlediler sorular sordular.

Günün sonunda en azından artık ‘Front End nedir?’, ‘Back End nedir?’, ‘Ne iş yaparlar?’ gibi sorularının cevapları kafalarında netleşti.

Kadın Yazılımcılar olarak daha fazla liseye ulaşıp daha fazla öğrenciye ulaşmak umudu ile…

Nesrin Kalender

Posts Twitter

Web alanına front-end developer olarak katıldı. Kocaeli Üniversitesi'nde Bilgisayar Programclığı okuyor. Şuan Rafineri bünyesinde çalışıyor. HTML5, CSS3, JQuery ve CSS'te SASS'ı severek kullanıyor.

2 responses to Geleceğin Kadın Yazılımcıları!

  1. Liseden seninle aynı dönemde mezun olan bir iki insana bakıyorum da, gerçekten umut vaad etmiyor durum, çok nadir çıkıyor senin gibi örnekler. Bu yüzden gerçekten daha çok liseye, daha çok öğrenciye ulaşma şansı yakalaman güzel olacaktır.

    • Kesinlikle çok haklısın bahsettiğim gibi ekstra hassas davrandım. Daha çok öğrenciye umarım ulaşırız çünkü biraz yol gösterince hepsinde bir heyecan uyanıyor. Umarım daha çok öğrenciye ulaşırız.

Yorum yapmak için