IBW – Innovative Business Women

Gülistan Boylu —  27 Nisan 2015 — Yorum bırakın

kapak

Herkese selamlar 🙂

2-3 Mayıs tarihinde Isparta’da Süleyman Demirel Üniversitesi’nde Yazılım Kulübü tarafından düzenlenen etkinliğimiz hakkında kısacık bilgi vermek istiyorum.

Kadınların IT sektöründeki yerini temsilen, ilk etkinliğimizi DevWomen adında, geçtiğimiz Kasım ayında düzenlemiştik. Keyifli bir etkinliğin ardından, bu dönem, IBM’in de desteği ile, yine aynı temalı IBW – Innovative Business Women‘ı düzenliyoruz. Bu kez hazırlıklarımızı iki günlük ve daha kapsamlı olması için sürdürüyoruz.

İlk gün (2 Mayıs) girişimci, lider, yönetici kadınlardan oluşan 6 oturumda, hem başarı hikayelerini, hem de ‘dünyada kadının yeri’ne dair güzel konular katılımcıları bekliyor. İkinici gün (3 Mayıs) içinse, 5 farklı atölyede, yine birbirinden güzel teknik konular olacak. Ve tabii ki Kadın Yazılımcı da destek oluyor 🙂 Gülçin Yıldırım, Esra Altıntaş ve Nesrin Kalender bizimle olacaklar.

İlk gün oturumlarında “Kadın ve Girişimcilik”, “Network Etkisi”, “Sosyal Girişimcilik” gibi konu başlıkları yer alırken; atölyeler için de “Postrsql”, “Node.js”, “Mobile Framework”  ile ilgili uygulamalı konular var.

Bütün bunların yanısıra sürpriz çekilişlerle etkinliğimizi canlandırmayı hedefliyoruz. Katılımcı olarak, farklı şehirlerden grup halinde gelmek isteyen arkadaşlarımıza da, bizimle iletişime geçmeleri halinde destek olmak isteriz.

Etkinlik ile ilgili detay ve kayıt olmak için sayfamız: www.ibwturkey.com

Akdeniz’de bir ilk olacak IBW‘ye katılmak, aramızda olmak isteyen herkesi büyük bir heyecanla bekliyor olacağız!

Sevgilerimle.

Gülistan Boylu

Posts

Bilgisayar mühendisliği mezunu, yüksek lisans öğrencisi , 2 yıllık blog yazarı, yemek yapma delisi, çocuk hastası, ortağı ile kendi işinin amelesi.

No Comments

Be the first to start the conversation.

Yorum yapmak için