İlk Django Girls İstanbul Atölyesi

Meryem Alay —  24 Kasım 2015 — Yorum bırakın

djangolong

Programlama yapmak istiyorsunuz ve nereden başlayacağınızı bilmiyor musunuz? Web sitesi yapmak sizin için bir hayal mi? Artık olmasın! Django Girls sizin için İstanbul’a geldi.

Kadın yazılımcı ve Garaj iş birliği ile Hipo sponsorluğunda, 12 Aralık Cumartesi günü Türkiye’de ilk defa gerçekleşecek olan Django Girls İstanbul atölyesini düzenleyeceğiz ve çok eğleneceğiz. Amacımız, kendi web sitenizi geliştirmeniz ve programlamanın o kadar da zor bir iş olmadığını görmeniz. Birbirinden değerli on mentörümüz size gün boyu koçluk yapacak.

Django Girls, 2014 yılında iki Polonyalı yazılımcı kadının Berlin’de başlattığı bir etkinlik. Kısa sürede dünyanın çeşitli şehirlerine yayılmış. Hiç bir kar amacı gütmeyen bu etkinliğin tek amacı, kadınların yazılım alanında sayısını arttırmak. Biz de aynı duygularla yola çıkarak bu organizasyonun bir parçası olmaktan dolayı mutluyuz, gururluyuz, her şeyden öte çok heyecanlıyız.

Atölyemiz tamamen ücretsiz, üstelik yemek ve atıştırmalıklar da sponsorumuz Hipo’nun ikramı. Sponsorumuzun güzellikleri bununla sınırlı değil. Etkinlik günü katılımcılardan birine Hipo’da staj imkanı sunacak. Maalesef 30 kişilik kısıtlı kontenjanımız var. 1 Aralık 2015’e kadar başvuruları buradan alıyoruz. Atölyeye başvuru koşulları oldukça basit. Teknik olarak bir şey bilmenizi beklemiyoruz ama gerçekten beklemiyoruz! ‘Kadın ya da erkek, ne olursan ol gel’ diyoruz. Üstelik yalnız da olmayacaksınız, eğitmeniniz her an yanınızda olacak. Sadece dizüstü bir bilgisayarınız olsun yeter. Bütün kurulumlar bir gece öncesinde eğitmenin yardımıyla yapılacak.

Sponsorumuz Hipo, dünya çapında kurumlara ve startup’lara ürün geliştirme hizmetleri vermekte uzmanlaşmış bir şirket. Fikir seviyesindeki projeleri; tasarım, strateji ve altyapı çalışmalarından sonra, iOS, Android ve web uygulamalarına, hatta donanımsal ürünlere dönüştürerek piyasaya çıkarıyorlar.

Daha ayrıntılı bilgi için websitesini ziyaret edebilirsiniz ve bize istanbul@djangogirls.org adresinden ulaşabilirsiniz.

Facebook: https://www.facebook.com/djangogirlsistanbul

Twitter: https://twitter.com/djangogirlsIst

Meryem Alay

Posts Twitter

İstanbul Bilgi Üniversitesi Bilgisayar Bilimi mezunuyum. Uzun zamandır yazılım geliştiriciliği yapıyorum. Bildiklerimi başkalarıyla paylaşmaktan, ekip çalışmasından ve problem çözmekten çok hoşlanıyorum.

No Comments

Be the first to start the conversation.

Yorum yapmak için